2013 San Diego Developmental Academy
Team Schedules - B9 Flight 1
Flight Notice:
Please note that for the U8 and U9 Flights scoring is not displayed.
Affinity Sports iPhone App for schedules is available to DOWNLOAD in App Store. Schedule Mobile Web pages for all phones is also available by clicking HERE. You may add its bookmark to phone's home screen.
     

Bracket      


ALL A      


Bracket - Saturday, September 07, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 2408  Frances Ryan Park  10:40 AM  7 A7 vs A8FC Heat BU9 0 vs.Hotspurs USA - BU09 Premier10
 2407  Pine Avenue Park  11:20 AM  4 A5 vs A10Carlsbad Wave F.C. BU9 Black 3 vs.Pumas UNAM Academy1
 2406  Willow Grove Elem  12:40 PM  1 A3 vs A12Arsenal FC- San Diego BU9 Elite 1 vs.Atlante S.D. Academy U-095
 2409  Robb Field  12:40 PM  1 A4 vs A11Albion SC BU9White 4 vs.Rebels Soccer Club - B09 Flores1
 2410  Santa Venetia Park  03:00 PM  1 A2 vs A1Chula Vista Premier FC Academy 3 vs.CLSC - BU9 Red - Barajas0
 2405  YMCA EAST  03:00 PM  1 A6 vs A9Express - B09 White 1 vs.Nomads S.C. - B09 Armstrong0

Bracket - Saturday, September 14, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 2412  South Western College  10:20 AM  2 A11 vs A6Rebels Soccer Club - B09 Flores 1 vs.Express - B09 White1
 2414  Los Coches Creek MS  10:40 AM  3 A8 vs A9Hotspurs USA - BU09 Premier 4 vs.Nomads S.C. - B09 Armstrong1
 2416  Ascension Lutheran Church  11:00 AM  1 A10 vs A7Pumas UNAM Academy 8 vs.FC Heat BU93
 2413  StageCoach Community Park  11:20 AM  3 A1 vs A3CLSC - BU9 Red - Barajas 3 vs.Arsenal FC- San Diego BU9 Elite2
 2411  Larsen Field  01:30 PM  4 A12 vs A5Atlante S.D. Academy U-09 5 vs.Carlsbad Wave F.C. BU9 Black0
 2415  Explorer  03:00 PM  1 A2 vs A4Chula Vista Premier FC Academy 2 vs.Albion SC BU9White1

Bracket - Saturday, September 21, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 2417  Robb Field  08:00 AM  1 A4 vs A1Albion SC BU9White 4 vs.CLSC - BU9 Red - Barajas1
 2421  Frances Ryan Park  08:00 AM  7 A7 vs A12FC Heat BU9 0 vs.Atlante S.D. Academy U-097
 2418  Los Coches Creek MS  09:20 AM  3 A8 vs A11Hotspurs USA - BU09 Premier 0 vs.Rebels Soccer Club - B09 Flores1
 2420  Carson elementary school  10:10 AM  1 A9 vs A10Nomads S.C. - B09 Armstrong 8 vs.Pumas UNAM Academy1
 2422  Pine Avenue Park  11:30 AM  4 A5 vs A3Carlsbad Wave F.C. BU9 Black 2 vs.Arsenal FC- San Diego BU9 Elite3
 2419  YMCA EAST  11:30 AM  1 A6 vs A2Express - B09 White 1 vs.Chula Vista Premier FC Academy4

Bracket - Saturday, September 28, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 2423  Del Sur ES  09:10 AM  1 A3 vs A7Arsenal FC- San Diego BU9 Elite 6 vs.FC Heat BU93
 2425  Los Coches Creek MS  09:20 AM  3 A8 vs A2Hotspurs USA - BU09 Premier 1 vs.Chula Vista Premier FC Academy3
 2428  Carson elementary school  10:10 AM  1 A9 vs A12Nomads S.C. - B09 Armstrong 1 vs.Atlante S.D. Academy U-094
 2426  Ascension Lutheran Church  11:00 AM  1 A10 vs A11Pumas UNAM Academy 1 vs.Rebels Soccer Club - B09 Flores2
 2427  YMCA EAST  12:40 PM  1 A6 vs A4Express - B09 White 4 vs.Albion SC BU9White3
 2424  StageCoach Community Park  06:20 PM  3 A1 vs A5CLSC - BU9 Red - Barajas 3 vs.Carlsbad Wave F.C. BU9 Black2

Bracket - Saturday, October 05, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 2431  Ascension Lutheran Church  09:00 AM  1 A10 vs A2Pumas UNAM Academy 2 vs.Chula Vista Premier FC Academy5
 2429  Carson elementary school  10:10 AM  1 A9 vs A3Nomads S.C. - B09 Armstrong 8 vs.Arsenal FC- San Diego BU9 Elite2
 2432  South Western College  11:30 AM  2 A11 vs A12Rebels Soccer Club - B09 Flores 0 vs.Atlante S.D. Academy U-091
 2433  YMCA EAST  11:30 AM  1 A6 vs A1Express - B09 White 2 vs.CLSC - BU9 Red - Barajas1
 2434  Frances Ryan Park  12:00 PM  7 A7 vs A5FC Heat BU9 0 vs.Carlsbad Wave F.C. BU9 Black10
 2430  Los Coches Creek MS  01:20 PM  3 A8 vs A4Hotspurs USA - BU09 Premier 3 vs.Albion SC BU9White3

Bracket - Saturday, October 12, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 2435  Frances Ryan Park  09:20 AM  7 A7 vs A1FC Heat BU9 2 vs.CLSC - BU9 Red - Barajas9
 2440  South Western College  10:20 AM  2 A11 vs A3Rebels Soccer Club - B09 Flores 8 vs.Arsenal FC- San Diego BU9 Elite0
 2437  Robb Field  10:20 AM  1 A4 vs A10Albion SC BU9White 12 vs.Pumas UNAM Academy1
 2436  Pine Avenue Park  10:20 AM  4 A5 vs A9Carlsbad Wave F.C. BU9 Black 4 vs.Nomads S.C. - B09 Armstrong2
 2438  Larsen Field  10:30 AM  4 A12 vs A2Atlante S.D. Academy U-09 1 vs.Chula Vista Premier FC Academy4
 2439  Los Coches Creek MS  01:20 PM  3 A8 vs A6Hotspurs USA - BU09 Premier 2 vs.Express - B09 White5

Bracket - Saturday, October 19, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 2441  Carson elementary school  10:10 AM  1 A9 vs A7Nomads S.C. - B09 Armstrong 8 vs.FC Heat BU91
 2445  Larsen Field  10:30 AM  4 A12 vs A4Atlante S.D. Academy U-09 0 vs.Albion SC BU9White0
 2442  Ascension Lutheran Church  11:00 AM  1 A10 vs A6Pumas UNAM Academy 0 vs.Express - B09 White1
 2444  Pine Avenue Park  12:35 PM  4 A5 vs A11Carlsbad Wave F.C. BU9 Black 3 vs.Rebels Soccer Club - B09 Flores6
 2443  Explorer  03:00 PM  1 A2 vs A3Chula Vista Premier FC Academy 3 vs.Arsenal FC- San Diego BU9 Elite0
 2446  StageCoach Community Park  05:10 PM  3 A1 vs A8CLSC - BU9 Red - Barajas 0 vs.Hotspurs USA - BU09 Premier2

Bracket - Saturday, October 26, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 2448  Ascension Lutheran Church  09:00 AM  1 A10 vs A8Pumas UNAM Academy 4 vs.Hotspurs USA - BU09 Premier4
 2447  Larsen Field  10:30 AM  4 A12 vs A6Atlante S.D. Academy U-09 4 vs.Express - B09 White1
 2450  Carson elementary school  11:20 AM  1 A9 vs A1Nomads S.C. - B09 Armstrong 6 vs.CLSC - BU9 Red - Barajas1
 2452  Willow Grove Elem  11:30 AM  1 A3 vs A4Arsenal FC- San Diego BU9 Elite 0 vs.Albion SC BU9White2
 2451  Explorer  01:45 PM  1 A2 vs A5Chula Vista Premier FC Academy 3 vs.Carlsbad Wave F.C. BU9 Black0
 2449  South Western College  02:55 PM  2 A11 vs A7Rebels Soccer Club - B09 Flores 11 vs.FC Heat BU91

Bracket - Saturday, November 02, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 2456  Los Coches Creek MS  08:00 AM  3 A8 vs A12Hotspurs USA - BU09 Premier 0 vs.Atlante S.D. Academy U-092
 2458  South Western College  10:20 AM  2 A11 vs A9Rebels Soccer Club - B09 Flores   vs.Nomads S.C. - B09 Armstrong 
 2453  Frances Ryan Park  10:40 AM  7 A7 vs A2FC Heat BU9 1 vs.Chula Vista Premier FC Academy8
 2457  Robb Field  11:30 AM  1 A4 vs A5Albion SC BU9White   vs.Carlsbad Wave F.C. BU9 Black 
 2455  YMCA EAST  11:30 AM  1 A6 vs A3Express - B09 White   vs.Arsenal FC- San Diego BU9 Elite 
 2454  StageCoach Community Park  05:10 PM  3 A1 vs A10CLSC - BU9 Red - Barajas   vs.Pumas UNAM Academy 

Bracket - Saturday, November 09, 2013
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 2462  Pine Avenue Park  09:10 AM  4 A5 vs A6Carlsbad Wave F.C. BU9 Black   vs.Express - B09 White 
 2460  Robb Field  10:20 AM  1 A4 vs A7Albion SC BU9White   vs.FC Heat BU9 
 2463  Larsen Field  10:30 AM  4 A12 vs A10Atlante S.D. Academy U-09   vs.Pumas UNAM Academy 
 2459  StageCoach Community Park  11:20 AM  3 A1 vs A11CLSC - BU9 Red - Barajas   vs.Rebels Soccer Club - B09 Flores 
 2461  Willow Grove Elem  01:50 PM  1 A3 vs A8Arsenal FC- San Diego BU9 Elite   vs.Hotspurs USA - BU09 Premier 
 2464  Explorer  04:15 PM  1 A2 vs A9Chula Vista Premier FC Academy   vs.Nomads S.C. - B09 Armstrong 






Affinity Sports Copyright 2013, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.